פתרונות הרזיה - באופטימל

המחשבות על אוכל לא מרפות וניסיתם כמעט הכל כדי לרדת במשקל?
הנה כמה פתרונות הרזיה התערבותיים שייסיעו לכם בתהליך:


"שבעים" ממעגל הדיאטות? בצדק: 96% מניסיונות ההרזיה מסתיימים בחזרה למשקל המקורי, ואף יותר מכך. רשת "אופטימל", חברה אחות של "אופטימל דיאט", מציעה מגוון פתרונות הרזיה טכנולוגיים מתקדמים לירידה בטוחה במשקל, תחת קורת גג אחת, ובשילוב מערך תמיכה רגשי, תזונתי, גופני ורפואי מקיף – בהתאמה אישית.

מי שסובל מעודף משקל יודע, שהשאיפה לרזות ולקיים אורח חיים בריא יותר עלולה להיות מתסכלת למדי: גם אחרי הירידה הנכספת במשקל, באמצעות דיאטות אלה ואחרות, קיימת ב-96% מהמקרים עלייה חזרה – במקרה ה"טוב" למשקל המקורי, ובמקרה הפחות טוב – בתוספת ריבית של קילוגרמים מיותרים נוספים. כשההשמנה היא קיצונית מעגל הקסמים מתסכל אפילו יותר, ובהתאם – ניסיונות ההרזיה קשים יותר. השמנת יתר נחשבת למגיפה עולמית, שהוכרזה על ידי ארגון הבריאות העולמי ככזו כבר ב-2011. היא פוגעת באחד מתוך ארבעה אנשים, גם בישראל, ובעלת תופעות לוואי בריאותיות חמורות הפוגעות באיכות החיים, בהן מחלות לב וכלי דם, סוכרת, ובמקרים קיצוניים אף דום נשימה בשינה. 70% מהסובלים מהשמנה, סובלים גם ממחלה זו או אחרת.

היום יותר ויותר אנשים מבינים שעודף משקל אינו בעיה זמנית אלא מחלה כרונית לכל דבר, הנגרמת גם על ידי גורמים ביולוגיים ולא רק סביבתיים. היא תלויה בגנים, בהרגלים ובאורח החיים שלנו, ומה שגורם לאדם אחד להשמין או להרזות, לאו דווקא רלוונטי לאדם אחר.

פתרונות הרזיה מתקדמים – בהתאמה אישית

באופטימל, המרכז לטיפול בהשמנה ולאיכות חיים, מבינים שאין פתרון קסם אחד שמתאים לכולם, ומציעים מגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לסובלים מהשמנת יתר, המבוצעים על ידי בכירי הרופאים בתחום.

עוד הבינו באופטימל שבעיית ההשמנה היא לא רק הקושי לעשות דיאטה ולרדת במשקל, אלא גם שמירה על המשקל לאורך זמן ושינוי הרגלי אכילה. במאבק הזה יש כמה רבדים שצריכים לשתף ביניהם פעולה. ולכן הפתרון הטכני, למרות שהוא מסייע מאוד, חייב בתמיכה הצמודה של הדיאטנים הקליניים. באופן זה אתם זוכים לפתרונות מתקדמים לצד צוות מיקצועי מיומן ותומך – הכל תחת קורת גג אחת.

חלק מהפתרון להשמנה הוא כמובן מערך הליווי והתמיכה של הדיאטנים באופטימל דיאט, הם הצוות שילווה אתכם בכל בחירה שתעשו. על כך בהרחבה בהמשך.

להלן פתרונות הרזיה התערבותיים לכבדי משקל – מהקל אל הכבד:

  • פתרון תרופתי – זריקות הרזיה – באישור משרד הבריאות הישראלי וה FDA. התרופות מחייבות מרשם של רופא מומחה במינונים מותאמים אישית. הטיפול עם תרופות מתאים לסובלים מהשמנת יתר עם BMI גבוה מ 30.
  • פתרון מהיר ללא ניתוח – בלון הקיבה המתכוונן "ספאץ", למי שחושש מהפרוצדורה הניתוחית או מתקופת ההחלמה, או למי שה BMI שלו לא מתאים לניתוח, מוצע פתרון הרזיה חדשני ופורץ דרך – בלון קיבה המאושר לשהייה בקיבה למשך שנה שלמה, ומקטין את נפח הקיבה בשליש. הבלון מוחדר לקיבה בהליך פשוט שאורכו כרבע שעה תחת טשטוש, אינו כרוך באשפוז, וניתן לחזור עליו מספר פעמים במהלך החיים. הטיפול עם בלון ההרזיה מתאים לאנשים עם BMI מעל 29.
   על פי ה FDA בלון הקיבה הוא פתרון יעיל יותר מדיאטה ותרופות, ופחות מסוכן מניתוח.
   * לקריאה נוספת על הבלון: סיפורי הצלחה – בלון הרזיה ספאץ
  • פיתרון ניתוחי – ניתוחים בריאטריים (קיצור קיבה): טבעת מתכווננת, ניתוח שרוול או ניתוח מעקף קיבה. ניתוח מתאים למי שסובל מהשמנת יתר חולנית או קיצונית. הניתוח יעיל מאוד לטיפול בהשמנה אולם הוא כרוך בסיכונים רבים, ויש לו השלכות לעתיד.

כל פתרון הוא כלי עזר במאבק במשקל. בין אם באמצעות בלון ההרזיה, טיפול תרופתי או ניתוח בריאטרי ניתן להגיע להישגים מרשימים ולירידות משקל משמעותיות. הפתרונות הללו מהווים קרש קפיצה לשינוי חיצוני ופנימי כאחד. אך אלה לא יחזיקו מעמד בלי שיתוף פעולה של המטופל: על מנת להפוך אותו לאקטיבי בהליך ההרזיה, הוא זקוק לכלים הנכונים שיסייעו לו להתמודד עם האתגרים הנכונים לו בהמשך, מבלי לפתח תלות ארוכת טווח באמצעי הטיפול.

על מנת לסייע בשינוי, רשת "אופטימל" מציעה למטופליה מערך תמיכה מקיף, הכולל ליווי תזונתי, רגשי, גופני ורפואי, שמהווה את המפתח להצלחת הטיפול, ולרכישת הרגלי תזונה נכונים ואורח חיים בריא, שישמשו אותם גם לטווח הרחוק יותר.

מערך תמיכה מקיף ואישי בתחום הרגשי, הגופני, התזונתי והרפואי

איך זה עובד? לאחר ההליך הניתוחי, החדרת בלון הספאץ או הטיפול התרופתי (זריקות), מוצע למטופל ליווי תזונתי צמוד ואישי על ידי דיאטניים קליניים מבית "אופטימל דיאט" – הכוללת דיאטנים קליניים בפריסה ארצית בעלי הכשרה במגוון פתרונות הרזיה מתקדמים ובהתאמה אישית.

במידת הצורך, ממליצה הדיאטנית למטופל "חיזוק ספורטיבי" להליך ההרזיה הספציפי שלו, באמצעות מאמן כושר אישי ומוסמך, המגיע עד בית המטופל להקניית הרגלי פעילות גופנית בהתאמה אישית, ואורח חיים בריא ומאוזן.

אופציה נוספת היא "חיזוק ריגשי" – לתמיכה הריגשית יש חשיבות רבה על הדרך בה אנו מתמודדים עם המשברים בתהליך ההרזיה, שכן, לכל אחד סיפור אישי משלו עם אוכל. הדיאטנים יוכלו לתאם למטופלים ליווי רגשי אישי או טיפול קבוצתי לשינוי הרגלי תזונה וחשיבה, המועבר על ידי פסיכולוגיות ומטפלות, שהוכשרו במסלול מיוחד לשינוי הרגלי תזונה ברשת אופטימל.

למי שזקוק, מוצעת בדיקת שינה, לגילוי הפרעות שינה ודום נשימה בשינה. זה לא סוד שהשמנת יתר עלולה לגרום לדום נשימה במהלך השינה, ואילו דום נשימה משבש את פעילות המטבוליזם בגוף גורם להשמנת יתר. כדי לשבור את המעגל הזה, חשוב לבצע בדיקת שינה – אליה מפנים הדיאטנים של אופטימל דיאט את המטופלים במידת הצורך. בדיקת השינה מבוצעת בביתך – וניתן לתאם זאת מול הדיאטנים ברשת.

כיום כבר ידוע שהשמנה כרונית נגרמת ממכלול של גורמים – מכיוון שאנחנו שונים זה מזה בחשיבה שלנו, בפעולות שלנו ובמטען הגנטי שלנו, פתרון הרזיה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לאחר. רשת אופטימל, הניצבת בחזית המדע והקדמה הטכנולוגית, מציעה את סל הפתרונות האופטימלי להרזיה, עם מגוון שיטות בהתאמה אישית, ובשילוב ליווי וייעוץ אישי בתחומים הנלווים בהתאמה ספציפית לצורכי המטופל ולאורח חייו. מערך התמיכה המקיף של אופטימל דיאט מעניק למטופל, מעבר לאפשרות הירידה במשקל, גם מוטיבציה גדולה ובסיס איתן לשינוי כולל בהרגלי התזונה והחיים.

לקבלת מידע נוסף על הפתרונות להרזיה והטיפול בהשמנת יתר צרו עמנו קשר. התקשרו או השאירו פרטים ונחזור אליכם