מונה דקל - דיאטנית קלינית מרשת אופטימל דיאט
תעודת דיאטן מונה דקל

דיאטנית קלינית עם הכשרה לטיפול בהשמנת יתר

מונה דקל גרה בגן יבנה, אמא ל-3, בעלת תואר ראשון במדעי התזונה B.Sc מהאוניברסיטה העברית ותעודת דיאטנית קלינית של משרד הבריאות.

עברתי קורס הכשרת מחנכי סוכרת וקורס בריאטריה. אני בוגרת לימודי NLP ודמיון מודרך במכון רטר
והשתלמתי בשיטת הרבדים לטיפול באכילה רגשית.

בתחילת דרכי כדיאטנית קלינית עבדתי בביה"ח סורוקה, ומאז 2003 אני דיאטנית קלינית בקופ"ח לאומית המטפלת בעודף משקל ובמגוון מצבים רפואיים נוספים.

דיאטנית קלינית שהיא טבעונית, אם כי לא אדוקה..

בחרתי בדרך מתונה ולא אדוקה כי אני מאמינה שמתינות היא הדרך שמאפשרת להתמיד לאורך זמן.
לא הפכתי טבעונית בבת אחת, השינוי היה הדרגתי ונמשך לאורך זמן, ולמדתי ממנו רבות על התהליכים הנפשיים והגופניים שמתרחשים בעת שינוי תזונתי ושינוי הרגלים.

אני פוגשת בהם שוב ושוב בקרב מטופלי והם מנחים אותי בטיפול.

מניסיוני עם מטופלי הבנתי שה"דיאטה המסורתית", ספירת קלוריות, נקודות, קבוצות מזון, הימנעויות שונות ומשונות, מביאה לירידה במשקל ולתחושת אופוריה. אך תחושות אלה הן רק זמניות, ולאחריהן נפילה, לעתים איטית ולעתים רבות יותר מהירה.

לאורך זמן הצלחות וכישלונות הרודפים זה את זה יוצרים ייאוש ופגיעה בערך העצמי ובאמונה ביכולתך להשיג את מטרותיך. בעולם של מסרים סותרים, שמצד אחד מכתיבים לנו כיצד עלינו להיראות, לחשוב, להתנהג, לאכול, ומצד שני שפע של מזון זמין, מהיר, "נכון", נוצר בלבול רב המוסיף עוד קושי ותורם לתחושת הכישלון, אבל, אפשר גם אחרת.

הידע והפתרונות מצויים בכל אחד מאיתנו, האמת היא הרבה יותר פשוטה, עם ליווי נכון אפשר לעשות תהליכים פנימיים ולבחור בדרך שנכונה לכל אחד ואחד.

או אז השינוי בא מתוכך ועם קבלה ונכונות לעשות אותו ולא כהוראה חיצונית של יועצים שונים. מתוך בחירה ולא מכורח. שינוי של דרך חיים ולא רק עד ש"אגיע למשקל היעד".

ואני כאן כדי להקשיב, לתמוך, להאיר, להדריך וללוות אתכם בדרך הפנימית הזו.

בהצלחה
מונה, דיאטנית קלינית