דיאטנית קלינית אופטימל דיאט

דיאטנית קלינית מזה 4 שנים – למדתי תואר ראשון בתזונה במכללה האקדמית תל- חי. (והמשכתי שם לתואר שני בביוטכנולוגיה), לאחר מכן עשיתי הכשרה מקצועית במרכז הרפואי "זיו" בצפת, בבית אבות "סוכת שלום", בקופת חולים "לאומית" ובלשכת הבריאות עפולה. עברתי את המבחן הממשלתי בתזונה וקיבלתי את הסמכת משרד הבריאות לדיאטנית.

סיימתי קורס לטיפול באכילה רגשית עפ"י גישת "להיות חברה של הגוף" וקורס נוסף של טיפול באכילה רגשית ע"פ גישת הרבדים.

דגשים עיקריים בתפיסה המקצועית:

  1. דיאטות רגילות לא מחזיקות מעמד לטווח הארוך, בד"כ המשקל חוזר למעלה לאחר שהתייאשנו מהמלחמה האינסופית עם עצמנו. בעמידה על המשמר מתעייפים בשלב כלשהו ואז נופלים בגדול.
    אני מאמינה שאנחנו יכולים להחזיר את האמון בגוף שלנו והוא זה שינחה אותנו כמה, מתי ומה לאכול כמו תינוקות וילדים שעוד לא התקלקל להם מנגנון הרעב והשובע. בנוסף כדאי לבדוק באופן מעמיק יותר מהן הסיבות הרגשיות שגורמות לנו לאכול שלא לצורך.הגישה הזו היא פתרון לטווח הארוך והיא זו שתעזור לנו לרדת במשקל וגם לשמור עליו.
  2. הפחתה של מזון מתועש והגברת אכילת מזון בריא וטבעי יותר יעזרו לנו לאכול במידות הרצויות והנכונות לגוף. שפע המזונות המתועשים והזמינות שלהם מבלבלים אותנו ומקשים על השליטה באכילה ואפילו גורמים להתמכרות, ברגע שנפחית באופן משמעותי את המזונות הללו נצליח ביתר קלות לשמור על המשקל.

 

ליצירת קשר עם מירב השאר פרטים