שבעים ממעגל הדיאטות? בצדק: 96% מניסיונות ההרזיה מסתיימים בחזרה למשקל המקורי, ואף יותר מכך. רשת אופטימל מציעה מגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לטיפול בהשמנת יתר תחת קורת גג אחד, ובשילוב מערך תמיכה רגשי, תזונתי, גופני ורפואי מקיף – בליווי ובהתאמה אישית

מי שסובל מעודף משקל יודע, שהשאיפה לרזות ולקיים אורח חיים בריא יותר עלולה להיות מתסכלת למדי: גם אחרי הירידה הנכספת במשקל, באמצעות דיאטות אלה ואחרות, קיימת ב-96% מהמקרים עלייה חזרה – במקרה ה"טוב" למשקל המקורי, ובמקרה הפחות טוב – בתוספת ריבית של קילוגרמים מיותרים נוספים. כשההשמנה היא קיצונית מעגל הקסמים מתסכל אפילו יותר, ובהתאם – ניסיונות ההרזיה קשים יותר. השמנת יתר נחשבת למגיפה עולמית, שהוכרזה על ידי ארגון הבריאות העולמי ככזו כבר ב-2011. היא פוגעת באחד מתוך ארבעה אנשים, גם בישראל, ובעלת תופעות לוואי בריאותיות חמורות הפוגעות באיכות החיים, בהן מחלות לב וכלי דם, סוכרת, ובמקרים קיצוניים אף דום נשימה בשינה. 70% מהסובלים מהשמנה, סובלים גם ממחלה זו או אחרת.

מגוון פתרונות מתקדמים ומשולבים להרזיה, המאפשרים בחירה בהתאמה אישית

היום יותר ויותר אנשים מבינים שעודף משקל אינו בעיה זמנית אלא מחלה כרונית לכל דבר, הנגרמת ע"י מגוון גורמים משתנים, יש אומרים גורמים גנטיים , יש אומרים הרגלי תזונה, יש אומרים אורח חיים וספורט, מטבוליזם , אבל מה שברור הוא שמה שגורם לאדם אחד להשמין או להרזות, לאו דווקא רלוונטי לאדם אחר. באופטימל, המרכז לרפואה אסתטית ולאיכות חיים, מבינים שאין פתרון קסם אחד שמתאים לכולם: על מנת לרדת במשקל ולשמור על התוצאה לאורך זמן, נדרש לכל מטופל פתרון בהתאמה ספציפית הנכון לו ביותר, לצד מסגרת תמיכה ממושכת. כמחלה כרונית, השמנת יתר מחייבת ליווי אישי לטווח רחוק של גורם מקצועי, המלווה את המטופל יד ביד גם אחרי הטיפול הראשוני.

לכן באופטימל מציעים מגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לסובלים מהשמנת יתר, המבוצעים על ידי בכירי הרופאים בתחום תחת קורת גג אחד, ומאפשרים לכל אדם לבחור את הטיפול הנכון לו ביותר – מתוך ידע והתאמה אישית: באופטימל תוכלו לבצע ניתוח בריאטרי לקיצור קיבה, שרוול קיבה או טבעת . למי שחושש מהפרוצדורה הניתוחית או מתקופת ההחלמה, מוצע פתרון הרזיה חדשני ופורץ דרך באמצעות בלון הקיבה המתכוונן "ספאץ", המאושר לשהייה בקיבה למשך שנה שלמה, ומקטין את נפח הקיבה בשליש. הבלון מוחדר לקיבה בהליך פשוט שאורכו כרבע שעה תחת טשטוש, אינו כרוך באשפוז, וניתן לחזור עליו מספר פעמים במהלך החיים. פתרון הרזיה נוסף שמציעה אופטימל הוא תרופתי, באמצעות זריקות הרזיה או תרופות, הניתנות על ידי רופאים מומחים ובאישור משרד הבריאות.

באמצעות בלון ההרזיה, ניתוח בריאטרי או טיפול תרופתי ניתן להגיע להישגים מרשימים ולירידות משקל משמעותיות, והפתרונות הללו מהווים קרש קפיצה לשינוי חיצוני ופנימי כאחד, זהיר ובטוח. אך כדי לשמור על התוצאה לאורך זמן, קשה עד בלתי אפשרי לעשות זאת לבד, ללא ליווי צמוד ומותאם אישית, בכל החזיתות: על מנת להפוך את המטופל לאקטיבי בהליך ההרזיה, הוא זקוק לכלים הנכונים שיסייעו לו להתמודד עם האתגרים הנכונים לו בהמשך, מבלי לפתח תלות ארוכת טווח באמצעי הטיפול. לכן ברשת אופטימל מציעים למטופל גם מערך תמיכה מקיף, הכולל ליווי תזונתי, רגשי, גופני ורפואי, שמהווה את המפתח להצלחת הטיפול, ולרכישת הרגלי תזונה נכונים ואורח חיים בריא, שישמשו אותו גם לטווח הרחוק יותר.

מערך תמיכה מקיף ואישי בתחום הרגשי, הגופני, התזונתי והרפואי

איך זה עובד? לאחר ההליך הניתוחי, החדרת בלון הספאץ או קבלת הזריקות/ הטיפול התרופתי, מוצע למטופל ליווי תזונתי צמוד ואישי על ידי דיאטניות מבית "אופטימל דיאט" – חברה אחות של רשת "אופטימל", הכוללת דיאטנים קליניים ורופאים מומחים, ומתמחה במגוון פתרונות הרזיה מתקדמים בהתאמה אישית ובפריסה ארצית.

אופטימל דיאט מגדירה מחדש את תחום הדיאטנים הקליניים: הדיאטניות באופטימל דיאט לא רק בונות תפריט תזונתי נכון ומאוזן למטופלים לאחר ההרזיה, אלא גם מלוות אותם מבחינה רפואית, רגשית וגופנית – במידת הצורך, מתאימה הדיאטנית למטופל חיזוק ספורטיבי להליך ההרזיה הספציפי שלו, באמצעות מאמן כושר אישי ומוסמך, המגיע עד בית המטופל להקניית הרגלי פעילות גופנית בהתאמה אישית, ואורח חיים בריא ומאוזן. אופציה נוספת היא חיזוק רגשי: הדיאטנית מתאמת טיפול רגשי, אישי או קבוצתי למטופל, לשינוי הרגלי תזונה וחשיבה, המועבר על ידי פסיכולוגיות ומטפלות רגשיות שהוכשרו לכך ברשת אופטימל. למי שזקוק, מוצע על ידי הדיאטנית גם חיזוק טיפולי, באמצעות בדיקת שינה לגילוי דום נשימה בשינה. זה לא סוד שהשמנת יתר עלולה לגרום לדום נשימה במהלך השינה, ואילו דום נשימה המשבש את פעילות המטבוליזם בגוף גורם להשמנת יתר. כדי לשבור את המעגל הזה, חשוב לבצע בדיקת שינה במרכזי אופטימל, אליה מפנות את המטופל הדיאטניות של אופטימל דיאט במידת הצורך.

כיום כבר ידוע שהשמנה כרונית נגרמת ממכלול של גורמים – מכיוון שאנחנו שונים זה מזה בחשיבה שלנו, בפעולות שלנו ובמטען הגנטי שלנו, פתרון הרזיה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לאחר. רשת אופטימל, הניצבת בחזית המדע והקדמה הטכנולוגית, מציעה את סל הפתרונות האופטימלי להרזיה, עם מגוון שיטות בהתאמה אישית, ובשילוב מערך תמיכה כולל של ליווי וייעוץ אישי בתחומים הנלווים, בהתאמה ספציפית לצורכי המטופל ולאורח חייו. מערך התמיכה המקיף של אופטימל דיאט מעניק למטופל, מעבר לאפשרות הירידה במשקל, גם מוטיבציה גדולה ובסיס איתן לשינוי כולל בהרגלי התזונה והחיים.